Obec Babice u Rosic
Obec Babice u Rosic
Aktuálně Úřední deska Obecní úřad Povinné informace Zveřejňování informací Historie obce Zajímavosti Fotogalerie Videoprezentace Turistika, volný čas Vyhlášky, dokumenty Formuláře ke stažení Zájmové organizace Místní knihovna Lékaři v okolí Důležité odkazy Napište nám Veřejné zakázky GDPR - ochrana osobních údajů
Mobilní rozhlas

OBECNÍ GEOPORTÁL
MAGAZÍN MIKROREGIONU KAHAN

Obec Babice u Rosic
24.06.2019 - Svoz žlutých pytlů s plasty

Svoz žlutých pytlů s plasty od domů proběhne v úterý 25.6.2019. Prosíme občany, aby pytle přichystali hned ráno na volně dostupné místo.

20.06.2019 - Dům Zdraví Zastávka

Kožní ambulance nebude ordinovat 25.6.

Dětská ambulance nebude ordinovat 26.6, zástup Říčany 7.30 - 11.00.

Diabetická a revmatologická ambulance nebude ordinovat 27.6. - 6.7.

19.06.2019 - Nález mobilního telefonu

Na hřbitově v Babicích u Rosic byl nalezen mobilní telefon značky Alcatel černé barvy. Majitel si ho může vyzvednout na obecním úřade v Babicích u Rosic.

17.06.2019 - Dům Zdraví Zastávka

MUDr. Kuderová nebude ordinovat 20.6., zástup MUDr. Valeš 7.30 - 12.00.

13.06.2019 - Letecká aplikace prostředku TrichoLet

10.06.2019 - Dům Zdraví Zastávka

Kožní ambulance nebude ordinovat 14.6.

03.06.2019 - Informace vodoprávního úřadu

Z důvodu sníženého množství podzemních vod, které je charakterizováno poklesem hladiny podzemních vod, vydal vodoprávní úřad při Městském úřadu Rosice dne 27.07.2018 opatření obecné povahy, kterým zakázal odběr ze studní, vodních toků a nádrží apod. pro účely napouštění soukromých bazénů, mytí automobilů a zavlažování zatravněných ploch (s výjimkou veřejných sportovišť.) Dále tímto opatřením vyzval k maximálnímu hospodárnému užívání podzemních a povrchových vod a k užívání vod v chodu domácností a provozů výhradně pro nutné úkony v nezbytném množství a dále k omezení zálivky na potřebné minimum.

Díky srážkám z minulých týdnů došlo na území ORP Rosice k částečnému doplnění dlouhodobého a naakumulovaného srážkového deficitu, ale dosud pouze v povrchových částech půdního profilu. Hodnoty úrovně hladin podzemních vod jsou stále podnormální, proto vodoprávní úřad dosud nepřistoupil ke zrušení vydaného opatření a upozorňuje, že výše citované opatření zůstává nadále v platnosti.

31.05.2019 - TV magazín KAHAN - Květen 2019

Video si můžete prohlídnout v sekci magazín

 

Postupové soutěže v požárním sportu pořádané Moravskou hasičskou jednotou mají už léta tradiční začátek na hřišti v Újezdu u Rosic. Obvodní kolo rosického hasebního obvodu přilákalo desítky družstev mladých i dospělých dobrovolníků. Naopak nepostupovou variantou, kde se děti nemusí obávat vyřazení a mají čas na zábavu, je hasičská soutěž „O pohár starosty Zastávky“, která na konci měsíce v areálu Čechie vygraduje ve veselý odpolední dětský den. Sportování bylo v květnu hodně. Kdo se příliš neorientuje v nových sportovních oborech, má příležitost najít novou zálibu na Festivalu netradičních sportů, naopak dlouhá léta bez větších změn běhají sportovci všech věkových kategorií oblíbený závod kolem Říčanského rybníka. Letos se přidalo i Běhání pro dobrou věc v Babicích, nebo nohejbalový turnaj ve Zbýšově, jehož výtežek putuje na dětskou onkologii v Brně. A velkou událostí sportovního světa je i gymnastický závod mládeže Rosická štika. V květnu myslí pořadatelé nejrůznějších akcí také na děti. Všichni, kdo mají svého sádrového kamaráda v ostrovačickém lese, pospíchali stavět Trpaslíkov, kde tráví mají chlapíci společně léto. Nejmenší drobotina se bavila na rosickém zámku při dětském dni Rodinného centra Kašpárkov, nebo na veselé a tradiční tetčické pouti. Blížící se konec školního roku nebo oslava Mezinárodního dne žen. To jsou příležitosti k představení školáků a předškoláků rodičům a příbuzným. Jako na Akademii mateřských škol v Zastávce, celodenní oslavě maminek ve Zbýšově, nebo závěrečném tanečním vystoupení žáků základní umělecké školy ve zbýšovském kině Horník. Pohybově nadané děti z Neslovic doprovodily u jejich významného výročí na oslavě dobrovolný hasičský sbor i členy tělovýchovného Sokola. Hustý dým z parní lokomotivy potěšil děti i dospělé milovníky železničního dobrodružství. Nová turistická sezóna je tu a otevírají se brány Muzea průmyslových železnic.

29.05.2019 - Dům Zdraví Zastávka

Kožní ambulance nebude ordinovat 4.6.

29.05.2019 - O dvanácti měsíčkách

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 17 ... 19 ... 21 Další >>

© Obec Babice u Rosic 2007, Přístupy celkem: 434,542, Dnes: 120, Včera: 192, Online: 2