Obec Babice u Rosic
Obec Babice u Rosic
Aktuálně Úřední deska Obecní úřad Povinné informace Zveřejňování informací Historie obce Zajímavosti Fotogalerie Videoprezentace Turistika, volný čas Vyhlášky, dokumenty Formuláře ke stažení Odstraňování odpadu Zájmové organizace Místní knihovna Lékaři v okolí Důležité odkazy Napište nám Veřejné zakázky GDPR - ochrana osobních údajů
Mobilní rozhlas

OBECNÍ GEOPORTÁL
MAGAZÍN MIKROREGIONU KAHAN

Obec Babice u Rosic

22.06.2020 - Dům Zdraví Zastávka

ORL ambulance nebude ordinovat 25.6. a 26.6.

MUDr. Valeš nebude ordinovat 26.6., zástup MUDr. Kuderová 7.00-12.00.

09.06.2020 - Pouťový turnaj v malé kopané
TJ Sokol Babice a spolek Babičáci zvou občany na pouťový turnaj v malé kopané, v sobotu 13.6. v 10.30 hod. na místním hřišti. Občerstvení zajištěno. Srdečně zvou pořadatelé.
03.06.2020 - Dům Zdraví Zastávka

Dětská ambulance nebude ordinovat 5.6., zástup Říčany 7.00 - 11.00.

31.05.2020 - TV magazín KAHAN - Květen 2020

Video si můžete prohlídnout v sekci magazín

 

Květen je mimo jiné měsícem férového snídání. Mezinárodní akci podpořilo Regionální informační centrum Zastávka aspoň virtuálně. Na internetu lidé stahovali recepty, chlubili se svými výtvory a děti sledovaly poučnou pohádku.V minulém magazínu jsme se zaměřili na problematiku pitné vody a stavu podzemních vod, tentokrát zamíříme do čistíren vody odpadní. V Říčanech se hodně staví a opravuje. Radnice investovala přes deset milionů korun na opravu ulice, modernizaci sběrného dvora, nebo novou fasádu obecního úřadu. Nejstarší obyvatelce Ostrovačic bylo poslední květnový den rovných 100 let. A významná výročí si připomínají nejen lidé, ale i hasičské organizace. Zastáveckému a rosickému sboru je 140 let. O dvacet let méně si letos připomínají ve Zbýšově. Kdo se rád toulá, možná využije některou z nových nabídek našich Špacírů proti trudomyslnosti.

20.05.2020 - Dům Zdraví Zastávka

MUDr. Valeš nebude ordinovat 22.5., zástup MUDr. Kuderová 7.00 - 12.00.

30.04.2020 - TV magazín KAHAN - Duben 2020

Video si můžete prohlídnout v sekci magazín

 

S nouzovým stavem v České republice zmizely z kalendáře kulturní, sportovní a společenské akce. Jednotlivé organizace a spolky ale vyhlížejí konec omezení a těší se na začátek turistické sezóny. V Muzeu průmyslových železnic se pilně pracuje. Už v únoru stihli několik předsezonních brigád a celou zimu také pracovali na dalších exponátech do sbírky. Příznivce hornické historie zase potěší nová nabídka zbýšovského vlastivědného spolku. V areálu památkově chráněné těžní věže Simson vyrůstá dlouhá štola. V ní každý zažije pocit opravdového horníka. Velké změny se dějí také na rosickém zámku. Na prohlídkové trase v prvním patře uvidí návštěvníci několik novinek, na nádvoří nahlédnou do místní mučírny a po kulturním zážitku posedí v novém občerstvení. Na slavnostní odhalení čeká pamětní deska věnovaná přednímu zastáveckému pedagogovi a prvnímu řediteli místní střední školy. Podívejte se, kolik významných osobností už si na plaketách v našich obcích připomínáme.

V první linii boje s virovým onemocněním stojí vedle záchranných jednotek také popeláři. A tak jsme si pracovní den vyzkoušeli s nimi. Podobně jsme nakoukli také do vodárenské společnosti, která zajišťuje pitnou vodu většině obcí Mikroregionu Kahan. Jaký je stav podzemních zdrojů a budeme v létě přivírat kohoutky?

Na závěr dubnového měsíčníku si vyšlápneme na několik výletů. Kde najdete Helenčinu studánku, kde v našem mikroregionu přebývaly v lesích opice a jak najdete znovunalezenou zbýšovskou cihelnu? Dívejte se.

01.04.2020 - TV magazín KAHAN - Březen 2020

Video si můžete prohlídnout v sekci magazín

 

V březnu se nám změnil svět. Po prvním víkendu našlapaném kulturou, kdy jsme navštívili poslední ples sezóny, který uspořádal zakřanský Klub mažoretek, babickou Retrozábavu se skupinou Rock Strings, nebo interaktivní výstavu Okoklamy na rosickém zámku, přišly omezení a zákazy. Poslední možný den se ještě potěšily ve Zbýšově ženy. Svůj mezinárodní svátek oslavily společně s oblíbenou herečkou Jaroslavou Obermaierovou. V souladu s protiinfekčními opatřeními následně z kalendáře slibně se rozjíždějícího kulturního a sportovního jara nezbylo nic. Občany našeho mikroregionu to ale semklo. A začali organizovaně i spontánně šít po odpoledních a večerech ochranné roušky. Pro své blízké i všechny odborníky a dobrovolníky, kteří stojí v první linii boje se zákeřným virem. Regionální informační centrum v Zastávce se nechtělo smířit se zrušením všech zajímavých setkání a tak některá uspořádala virtuálně. My jsme navštívili výstavu výtvarných prací žadatelů o azyl z místního uprchlického tábora. Vznikala třicet let. Přesně tolik si teď nejstarší azylové zařízení naší republiky připomíná. A protože Velikonoce k jaru patří, s malováním vajíček a výrobou originálních přání, pomáhá přes obrazovku členka asociace malířů a malířek kraslic Soňa Štossová.

16.03.2020 - Informace pro územní samosprávy - Ministerstvo financí

Finanční správa reaguje na aktuální situaci Tisková zpráva 15. března 2020 https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy/tz-2020/Financni_sprava_reaguje_na_aktualni_situaci-10454
Ing. Mgr. Zuzana Mašátová, tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

Omezen bude i provoz pokladen. Konkrétní informace podá místně příslušný finanční úřad. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně – přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.

Finanční správa ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. – 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí.

Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“. Finanční správa proto začne jednat se starosty o možném umístění schránek finančních úřadů, do kterých budou moci poplatníci vhazovat v zalepených obálkách svá podání např. vyplněná daňová přiznání, která tímto budou platně podaná.

Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.

Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.

Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. „Snažíme se najít takový model, který v aktuální situaci umožní i nadále veřejnosti komunikovat se správcem daně,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

13.03.2020 - Informace pro občany

V souvislosti s vyhlášením stavu nouze vyzývám občany, aby omezili osobní kontakt při vyřizování záležitostí na úřadech a volily pokud možno komunikaci elektronickou a telefonní. Pro komunikaci s Obecním úřadem Babice i Rosic používejte tyto kontakty:

Uvedené kontakty jsou zřízeny jako krizové a komunikace na nich probíhá nepřetržitě. Informace občanům budou poskytovány prostřednictvím internetové stránky www.babiceurosic.cz a aplikace „Mobilní rozhlas“ do které se můžete zaregistrovat na této internetové stránce. Pokud by byl někdo umístěn do karantény a měl problém se zásobováním, může na uvedených kontaktech požádat obec o pomoc.

Přeji všem občanům klid a pevné nervy.

Vladimír Blažejovský
Starosta

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další >>

© Obec Babice u Rosic 2007, Přístupy celkem: 487,480, Dnes: 78, Včera: 119, Online: 2