Obec Babice u Rosic
Obec Babice u Rosic
Aktuálně Úřední deska Obecní úřad Povinné informace Zveřejňování informací Historie obce Zajímavosti Fotogalerie Videoprezentace Turistika, volný čas Vyhlášky, dokumenty Formuláře ke stažení Odstraňování odpadů Zájmové organizace Místní knihovna Lékaři v okolí Důležité odkazy Napište nám Veřejné zakázky GDPR - ochrana osobních údajů
Mobilní rozhlas

OBECNÍ GEOPORTÁL
MAGAZÍN MIKROREGIONU KAHAN

Obec Babice u Rosic

COVID-19 Informace pro občany

    Aktuálně

    Nařízení regulace způsobu řízení a organizace dopravy

    Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření - aktualizace

    Povolání vojáků v činné službě a příslušníků Celní správy České republiky

    Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

    Dočasně zavedená ochrana vnitřních hranic ČR

    Usnesení vlády České republiky - Nouzový stav

    Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

    V souvislosti s vyhlášením stavu nouze vyzývám občany, aby omezili osobní kontakt při vyřizování záležitostí na úřadech a volily pokud možno komunikaci elektronickou a telefonní. Pro komunikaci s Obecním úřadem Babice i Rosic používejte tyto kontakty:

    e-mail: info@babiceurosic.cz
    tel.: 724 183 484


    Uvedené kontakty jsou zřízeny jako krizové a komunikace na nich probíhá nepřetržitě. Informace občanům budou poskytovány prostřednictvím internetové stránky www.babiceurosic.cz a aplikace „Mobilní rozhlas“ do které se můžete zaregistrovat na této internetové stránce. Pokud by byl někdo umístěn do karantény a měl problém se zásobováním, může na uvedených kontaktech požádat obec o pomoc.
    Přeji všem občanům klid a pevné nervy.

    Vladimír Blažejovský
    Starosta

    Mimořádná opatření

   Zákaz akcí nad 100 osob od 18:00 10.3.2020

   Uzavření základních, středních a vysokých škol

   Zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních s lůžkovou péčí

   Nařízení karantény pro občany ČR po návratu z Italské republiky

   Karanténní opatření pro občany ČR po návratu z Italské republiky


    Co je to koronavirus?

    Označení koronavirus se používá pro jakýkoli virus, patřící do podčeledi Coronaviridae. Jde o souhrnné označení pro čtyři čeledi virů, které způsobují onemocnění u zvířat a lidí s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční korony. Může způsobit běžné obtíže, jako je nachlazení, kašel, dýchací obtíže, teploty. Ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom (SARS; Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekci MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

    Nový typ koronaviru označovaný jako "nový koronavirus" neboli SARS-CoV-2 (původně označený jako 2019-nCoV), případně také jako wuchanský koronavirus, se objevil poprvé v na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, v níž se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Vědci už dokázali popsat genetickou strukturu viru. Čína tyto údaje uvolnila veřejnosti, takže na výzkumu nyní pracuje řada odborných pracovišť po celém světě. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.


    Jak se koronavirus přenáší?

    Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest. Inkubační doba je týden až čtrnáct dní. Po týdnu od nakažení se nemoc projeví horečkami, které neustupují. Mohou být provázené nepříjemnými pocity, bolestmi kloubů a svalů a brzy se objeví projevy kašle.

    Z pohledu ochrany a přípravy jsou zatím realizovány POUZE PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ SPOČÍVAJÍCÍ V DŮKLADNÉ HYGIENĚ RUKOU A DODRŽOVÁNÍ ZÁKLADNÍCH ZÁSAD OCHRANY PROTI ŠÍŘENÍ JAKÉKOLIV PODOBNÉ NÁKAZY.

    S žádostí o informace se můžete primárně obrátit na linku Státního zdravotního ústavu, a to na čísle 724 810 106 nebo 725 191 367. Linka je v provozu od 9 do 21 hodin.    Pro aktuální a bližší informace využijte následující odkazy

   Ministerstvo zdravotnictví ČR

   Státní zdravotní ústav

   Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje

   Jak si správně mýt ruce

   Doporučení cestovatelům

   Informace pro zdravotnická zařízení© Obec Babice u Rosic 2007, Přístupy celkem: 502,997, Dnes: 17, Včera: 87, Online: 3